top of page

Odblokovací tlaková masáž

Zablokovaná záda vám odblokuje Zoran Gladovič

Okamžitý efekt

Základem této čínské tlakové/bodové masáže je stimulace energetických (akupresurních) bodů na těle.

Problémy pohybového ústrojí můžou vzniknout jako důsledek nemoci svalů, šlach a kloubů, po pádu, prudkému pohybu, pohmoždění, zkroucení nebo namožení. Podle tradiční čínské medicíny vlivem tepla, chladu, vítru, vlhka a sucha dochází k zablokování energie ve svalech, kloubech, šlachách, v různých orgánech... Právě toutou masáží se stimulují tělesné oblasti a body a to vše s cílem, aby se v nemocných místech rozproudila krev, zpevnilo vazivo a také obnovila výživa svalů a kloubů.

Masáž provádím velmi šetrně bez prudkých hmatů. Jemnými tlaky na určitá místa navrátím přirozené mazivo kloubů, svalů a vaziv. Zároveň povzbudím proudění krve a nervovou soustavu. Čínskou masáž doplňuji moxováním (ohřívání energetických bodů pelyňkovou tyčinkou) a aplikuji ji kdykoli je zapotřebí.

Hlavní charakteristika této odblokovací masáže je zlepšení stavu hned po první návštěvě. Tuto masáž provádím každý den již spoustu let a mohu říci, že je spolu s ošetřením Dornovou metodou a Snéhan masáží  mou specialitou.

 

Velmi účinná při následujících potíží:

strnulost šíje, zablokovaná páteř, bolesti hlavy, bolesti v oblasti krční a bederní páteře, ischias (ústřel, houser), tenisový loket, problémy kloubů, šlach, svalů, obrna lícního nervů, ...

Příklady z praxe:

Běžkyně P.H.

Zdravotní komplikace s Achillovou šlachou:

2007 - zánět Achillovy šlachy

2008 - magnetickou rezonancí zjištěná parciální ruptura Achillovy šlachy na úponu k patní kosti

Léčba: fyzioterapie - speciální cvičení, ortopedické vložky, magnetoterapie, ultrazvuk a omezení sportovních aktivit. Na doporučení fyzioterapeutky jsem navštívila řadu ortopedů. Operace byla vyloučena v důsledku stáří a místa zranění.

Žádná z podstoupených terapií mi nepřinesla dlouhoočekávané trvalé zlepšení. Bolesti Achillovy šlachy mne stále limitovaly při sportu, postupně jsem zvládala cyklistiku a běžecké lyžování, ale běh jsem musela výrazně omezit (kondiční úroveň).

Výsledky naší terapie:

Hned počáteční účinky čínské odblokovací masáže byly výrazné, bolest Achillovy šlachy ustupovala a zároveň jsem pozorovala i celkovou harmonizaci organismu. S každou návštěvou přicházelo další zlepšení stavu, což mi umožnilo, abych se vrátila běhu. Nyní postupně zvyšuji běžecké zatížení a pomalu se vracím k závodům (výhra několika menších závodů).

Mistrovství ČR v maratónu: 1997: 3./3:04:15,  1998: 3./3:06:20,  2001: 3./3:05:10,  2007: 2./3:06:10

Jiné:  1997 - MČR v canicrossu (1.),  2007 - 10. místo v sérii Světového poháru běhů do vrchu

* * *

G.O.

Zdravotní komplikace:

Od 18 let potíže s migrénou, jejíž projevy a četnost se i přes nejrůznější léčbu během let stupňovaly. V posledním období se záchvat migrény objevoval až 3x týdně.

Léčba:

neurologie - diagnostikována migréna, během let vystřídáno několik profylaktických léků, při záchvatu užívány akutní léky proti bolesti,

homeopatie - podávány homeopatické léky,

léčení pomocí akupunktury, baňkování, čínské léky.

Ani přes uvedenou léčbu se během let moje obtíže s migrénou nezlepšili. Byla jsem nucena užívat stále častěji a ve větším množství analgetické léky proti bolesti.

Výsledky naší terapie:

Po první návštěvě, kdy byla provedena čínská odblokovací masáž, se záchvat migrény dostavil až za 14 dní. I po dalších návštěvách, prováděných masážích a bioenergetickém působení jsem pociťovala zlepšení svého zdravotního stavu. Záchvaty migrény teď mají slabší intenzitu a jsou méně časté.

Na další příklady z mé praxe se můžete podívat na  stránkách

bottom of page