top of page

Dornova metoda a Breussova masáž

Viditelný účinek

Dornova metoda je manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle (kostra) šetrně a přesně uváděny do původních správných poloh.  Tím se přirozenou cestou vyrovnává statika těla.
Provádí se volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, který by mohly ošetřovanému ublížit. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je ten, že léčí přímo příčinu nemoci, neboť všechno leží na kostře, příznaky potom postupně odezní. 

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovuvynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat a napravit vysunuté obratle, vybočení páteře (skolióza, lordóza, kyfóza, spondylóza), bolesti zad, bolavá ramena, brnění rukou, rozdílnou délku končetin, posunutou kostrč, bolest v kyčli, bederní, hrudní nebo krční páteř, bolest v kolenou atd.

Z každodenní zkušenosti vím, jak je tato metoda revoluční. Kromě výše uvedených nemocí dokáže léčit i velice těžké a někdy i téměř nevyléčitelné poruchy jako jsou neplodnost (jak u žen tak i u mužů), poruchy sluchu, onemocnění štítné žlázy, migrény apod. Určitě vás překvapuje široká škála nemocí, které na první pohled nemají nic společného a přitom se dají vyléčit tou samou metodou. V tom je právě výjimečnost a klidně mohu říci i zázračnost Dornovy metody. To samozřejmě za předpokladu, že metodu provádí odborný a zkušený terapeut.

Jsem zkušeným terapeutem Dornovy metody

(více na www.dornmethode.com)

Bezprostředně po ošetření doporučuji:

  • 3 dny bez fyzické zátěže

  • zvýšený příjem tekutin

 

Kontraindikace: brzy po operacích a zlomeninách, osteoporóza v pokročilém stadiu, artróza v pokročilém stadiu, rakovina, Bechtěrevovo onemocnění, operace páteře (v některých případech to není překážkou), revmatoidní artritida, epilepsie (padoucnice) a jiné pravidelně se opakující záchvaty, srdeční arytmie, těhotenství.

 

Jaké zdravotní problémy může způsobit posunutý obratel?

Zdravotní potíže a nemoci, jako následek dlouhodobé deformace páteře, mají dlouhý seznam. Například posunutí obratlu C1 může způsobit bolesti hlavy, C2 hluchotu a oční problémy, C6 zvětšení štítné žlázy, TH2 srdeční potíže, TH9 alergii a zvýšenou potivost, TH12 neplodnost, L5 špatné prokrvení těla, studené nohy a křeče v lýtkách,... Jako následky křivé páteře mohou být i četné psychické problémy, které tady nebudeme uvádět, neboť je seznam téměř nekonečný. To, že zakřivení páteře má přímý vliv na vznik tolika zdravotních problému je reálné a logické, když si uvědomíme, že se celé naše tělo opírá právě o páteř.

Na příklady z mé praxe se můžete podívat na stránkách

bottom of page